SK EO

Logo Espero Vydavateľstvo Espero
Esperantské knihy, CD, DVD, učebnice, slovníky...

informácie: tel: +421 902 203 369, info @ espero.sk, ďalšie kontakty

Naspäť do zoznamu
 

La aventuroj de sinjoro Bruetulo

Obálka: La aventuroj de sinjoro Bruetulo

Autor: Danuša Dragulová-Faktorová

Kategória: Pre deti

Vydavateľ: Espero

Rok vydania: 2019

ISBN: 978-80-99902-03-0

Rozmery: A6

Počet strán: 46

Cena: 6.00 EUR

 

  ks  

 

Anotácia: Ujo Hrmotka, čo občas všetko domotká, má veľa zlozvykov. No aj vďaka svojim malým kamarátom zo susedstva si uvedomí, aké nezdravé je napríklad pojedať čokoládu, tráviť veľa času pri počítači, televízore, mobile a aký pozor si treba dávať na návykové látky, s ktorými sa človek stretáva aj v bežnom živote. Malí čitatelia sa v krátkych humorných a vtipných príbehoch dozvedia, kto sa premenil na ďatľa, odkiaľ sa za oknom vynoril duch, ale aj to, kedy ujo Hrmotka skríkol „Ani hnúť!“ alebo „Nie som predsa žiadny trkvas!“.
Knihu napísala významná slovenská spisovateľka Danuša Dragulová-Faktorová, autorka tridsiatich kníh pre deti i dospelých, niekoľkých tisícok publicistických článkov i vedeckých článkov z mediálnej teórie. Za svoju tvorbu získala mnohé ocenenia, jej knihy boli preložené do viacerých jazykov.
Knihu ilustroval Ján Mikulčík, ktorý sa venuje ilustrovaniu kníh pre deti i dospelých a grafickému dizajnu.
Knihu s pôvodným názvom "Príhody uja Hrmotku" zo slovenského jazyka preložila Katarína Nosková. V origináli vyšla vo vydavateľstve DAXE (www.daxe.sk). Knihu v experante vydalo vydavateľstvo ESPERO (www.espero.sk).

  2008 Raslavia